Steun ons en help Nederland vooruit

donderdag 23 januari 2020

Motie: Live stream via Facebook van de Raadsvergadering (Aangenomen)

D66 vindt het belangrijk dat we goed nadenken hoe we de inwoners van onze gemeente beter betrekken bij de lokale politiek. Als je als leek de live stream wilt zoeken via leeuwarden.nl heb je nogal een uitdaging. Kortom dit kan veel beter. Daarom zouden we graag kijken hoe je via zichtbare social media zoals Facebook kunt livestreamen.

In Facebookgroepen zoals ‘Je bent een Liwwadders als’, of ‘Och heden ju Liwwadden’ kom je echt vaak discussies tegen over lokale politiek. Het leeft dus echt wel, mits via de kanalen met veel gebruikers. Meer dan 10 miljoen Nederlanders maken gebruik van Facebook en in de gemeente Veenendaal waren er bij de eerste live stream ongeveer 4600 views.

Tijdens de raadsvergadering is onze motie aangenomen om te onderzoeken een live stream van onze raadsvergadering mogelijk te maken via Facebook. Zo kunnen de inwoners van onze gemeente nog beter en toegankelijker toegang krijgen over wat er speelt in de lokale politiek.

Hier de motie.

Thema

Kundige overheid; in tûke gemeente!

Lees meer